NBA: Először szenvedett, majd parádézott LeBron James

""

Az Indiana Pacers az első két negyedben remekül tartotta magát a Miami Heat elleni mérkőzésen. Frank Vogel tanítványi kihúzták a Miami méregfogát, ugyanis az első félidőben LeBron James-nek szinte értékelhető megmozdulása sem volt.

Az első két felvonásban a Pacers 6 pontos előnyre tett szert. A szünet jól jött a Miami számára, amely a második félidőben bedarálta ellenfelét. A Heat már a harmadik negyedben ledolgozta a hátrányát. Az utolsó felvonásban a hazai együttes 9 pontot vert a Pacers-re, így 95-86-ra megnyerte a találkozót.

A mérkőzés legjobbja az a LeBron James (32 pont, 15 lepattanó) volt, aki a találkozó előtt vehette át pályafutása harmadik MVP-díját. A győztes csapatból kiemelhetjük, még Dwyane Wade-et is. A dobóhátvéd 29 pontig jutott. Chris Bosh a Heat másik sztárja törzsizom-sérülést szenvedett az első félidőben. Az Indianában David West (12 lepattanó) és Roy Hibbert (11 lepattanó) is 17-17 pontot dobott.

Keleti Főcsoport
Miami Heat (2.)
20-23; 22-25; 28-22; 25-16 95-86
Indiana Pacers (3.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0

Végre a Nyugati Főcsoportban is kialakultak az elődöntők párosításai. A Los Angeles Lakers szombati győzelme és továbbjutása után, tegnap a városi rivális Clippers is követte a sárga-lilákat az elődöntőbe. A Clippers-nek nem volt könnyű dolga, ugyanis a Memphis Grizzlies otthonában kellett kiharcolnia a továbbjutást.

A Los Angeles az első negyedet 3 ponttal megnyerte. A második felvonásban a Grizzlies 2 egységet letudott dolgozni a hátrányából. A harmadik 12 percben a hazai együttes egy pontos előnyre tett szert. Az utolsó játékrészben a Clippers 11 ponttal dobott többet az ellenfelénél, így 82-72-re megnyerte a találkozót.

A győztes csapat legjobbja Chris Paul volt, aki 19 pontig jutott. A másik oldalon Rudy Gay és Marc Gasol is 19-19 pontig jutott. Az LA Clippers ellenfele az elődöntőben a San Antonio Spurs lesz.